Jury tegorocznego festiwalu pod osłuchaniu wszystkich nagrań konkursowych niemal jednogłośnie zadecydowało!

BABOKI! głosami Jury zajmują pierwsze miejsce w tegorocznym Festiwalu Klasyki Rocka!

Baboki to energetyczny, sarkastyczny i odrobinę bezczelny garage rock, wyraźnie inspirowany latami siedemdziesiątymi, lecz brzmieniowo osadzony w aktualnych realiach. 
Baboki skupiają się na muzyce autorskiej, jednak na ich koncertach nie zabraknie również polskich klasyków rocka i bluesa w zupełnie nowych, niecodziennych aranżacjach. 
W 2021 roku Baboki wydały swój drugi album p.t. „C:\EP_2021.DMG”. Pochodzący z płyty numer „Bla Bla Bla” został zaprezentowany jako „Piosenka Dnia” na antenie Radiospacji, a następnie przez dziewięć tygodni piął się w górę tamtejszej listy przebojów, w szczycie zajmując piąte miejsce. W tym samym czasie Radio Piekary w jednym z przeglądów muzycznych wyróżniło Baboki nagrodą specjalną, natomiast Rock Radio w ramach Festiwalu Klasyki Rocka zaprosiło ich do zagrania koncertu w Hard Rock Cafe Warszawa, gdzie w ogólnopolskim finale zespół zajął trzecie miejsce. We wrześniu 2021 roku Baboki wraz z raperami Buka i K2 nagrali utwór „Kamienie”, wydany przez wytwórnię MyMusic, do którego powstał teledysk.
Obecnie Baboki skupiają się na koncertach promujących drugi album. Rok 2022 u Baboków rozpoczął się występem w programie „Dej Pozór” emitowanym na antenie TVP3 Katowice, następnie dali szereg koncertów, m.in. podczas Snowdrops Festival w Częstochowskiej Rurze oraz w klubie CK Wiatrak Zabrze wraz z raperami K2 i Kleszczem.